24-годинне ЕКГ моніторування за Холтером | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

24-годинне ЕКГ моніторування за Холтером

Втрата свідомості, млявість – ці ознаки можуть свідчити про різне. В тому числі й про захворювання серця. Часто власники, коли йдеться про кардіо, вважають, досить зробити звичайну кардіограму. Але не завжди вона дає правильні відповіді – бо порушення ритму не обов’язково виникне саме під час проведення ЕКГ. 

 

Проте, незважаючи на “чисті” результати ЕКГ, протягом доби тварину може, турбувати та сама тахіаритмія шлуночкового характеру, що своєю чергою, призводить до втрати свідомості. 

В таких (та подібних) випадках на допомогу приходить 24-годинне ЕКГ моніторування за Холтером. Що це таке? 

Це процес моніторингу, що дозволяє виявити найменші порушення серцевого ритму. ЕКГ ECGpro Holter – система моніторингу діяльності серцево-судинної системи, яка розроблена  в Україні та використовується провідними кардіоцентрами як нашої країни, так і в світі.

 

Як проводится 24-годинне ЕКГ моніторування за Холтером? 

Холтерівський моніторинг проводиться наступним чином: ви привозите тварину в госпіталь, де на неї надягається симпатичний жилетик. У жилетику – реєстратор (він невеликий, 7,5 см, 50 гр). Пацієнт має бути в жилетику добу (або більше, в залежності від ситуацій). Власник, тим часом, повинен вести невеликий щоденник, в якому потрібно фіксувати події, що відбуваються: наприклад, прогулянка, сон, гра з дітьми. Це доволі просто – і тварина, і її власник можуть жити у звичайному ритмі, а після дослідження – отримати вичерпну інформацію про роботу серцево-судинної системи тварини. 

 

Навіщо потрібне 24-годинне ЕКГ моніторування за Холтером? 

  • Для діагностики кардіоміопатій (особливо стосується великих порід собак. Наприклад, майже 58% доберманів страждають від дилатаційної кардіоміопатії, що може тривалий час перебігати безсимптомно, але на Холтері вже можна виявити порушення ритму. Починаючи з трьох років їм потрібен щорічний скринінг)
  • Для діагностики аритмій (втрата свідомості, млявість – це вони) 
  • Для діагностики синдрому слабкості синусового вузла (характерна низька частота серцебиття, паузи в роботі серця; частіше зустрічається у порід: вестхайлендвайт тер'єри, американські кокер-спанієлі, мініатюрні шнауцери)
  • Для оцінки значимості виявлених порушень ритму на прийомі під час проведення звичайної ЕКГ
  • Для контролю терапії антиаритміками – коли вже діагностували аритмію, почали прийом препаратів і необхідно оцінити їх ефективність 
  • Для діагностики вродженої шлуночкової тахікардії молодих німецьких вівчарок (може призводити до раптової смерті в перші 1,5 року життя!)
  • Для діагностики  порушень ритму перед вираженими нестандартними фізичними навантаженнями (тренування, змагання).
Провести 24-годинне ЕКГ моніторування за Холтером можна у ветеринарному госпіталі Фауна-сервіс за попереднім записом. Колег запрошуємо до співпраці.
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію