Устюг у собаки | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Устюг у собаки

Устюг, остюг, устюк, hordeum leporinum – як тільки не називають ці милі колоски, якими там приємно милуватися. Втім, милими вони перестають бути одразу після того, як жовтіють – мабуть, уся справа у кольорі. Пожовкнувши, вони стають небезпечними для наших вихованців.

Висушені жорсткі колоски з гострим кінчиком легко пробивають шкіру та досить швидко проникають глибоко в м'язи. Собака, вилизуючи пошкоджене місце (найчастіше страждає проміжок між пальцями), "допомагає" устюгу просунутися ще глибше у тканини. Якщо вчасно не витягти колосок, його "подорож" може зайти дуже далеко та паралельно спричинити серйозний запальний процес.

Найчастіше від устюгів страждає м'яка шкіра між лапами, пахова область та животик, у невеликих собак – груди та шия. Любителі засунути ніс глибше в траву, можуть вдихнути колосок.

Самостійно устюг не вийде – проникає в тіло собаки він гострим кінцем, а численні "вусики" колоска не дозволяють йому рухатися назад. Тільки вперед.

Як уникнути устюгів? Не гуляти полями, парками з дикорослими травами. Це не завжди можливо, тому слід уважно спостерігати за твариною. Чихання може бути ознакою того, що рослина потрапила до носових ходів. Підібгана лапа – варто пошукати устюг між пальчиками. Потрушування головою – колосок може бути у вусі. Навіть якщо візуально все гаразд, після прогулянки полями та парками, собаку потрібно уважно оглянути, звертаючи увагу на частину, найближчу до землі. Ви можете не знайти устюг через те, що його немає (ура!) або через те, що він вже “пішов” під шкіру. У такому разі увагу варто звернути на припухлості та почервоніння, якщо вони є.

Що робити, якщо виявили устюг у собаки?

Ідеально – звернутися до клініки. Лікар видалить колосок та обробить рану. Самостійно видаляти рослину не рекомендуємо – не завжди вдається вийняти колосок весь – часто зовні видніються 1-2 "хвостики", решта можуть обламатися при спробі витягти колосок і залишитися всередині, викликаючи запалення. Якщо довелося видалити устюг самостійно, уважно стежте за місцем його проникнення – припухлість та почервоніння може означати, що шматочок рослини залишився всередині. З вух і носа устюги може видаляти лише ветеринарний лікар. Будь ласка, не намагайтеся зробити це самостійно.

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію